RAHT Årsmöte 2023

Årets årsmöte är härmed avklarat och med det har det skett lite förändringar i styrelsen.
Det går nu att läsa protokollet från mötet och hemsidan är även uppdaterad med invald styrelse. 

Mötet genomfördes i Teckomatorp, Skåne ihop med den oerhört trevliga och duktiga Silvana Schiöler. Det är en underbar möjlighet att kunna få möta medlemmar i klubben och efter Covid-19 så är det något vi inte ska ta givet. 
Många trevliga diskussioner och flera inspirerande idéer lyftes fram som kommer göra det kommande året intressant. 
Styrelsen är taggad på att göra detta till ett aktivt år för klubben där rasens bästa ska ligga i fokus. Men självklart är även klubbens medlemmar viktiga för detta. Därför finns det även många planer kring aktiviteter inplanerade.

Glöm inte att hoppa på tåget genom att bli medlem i klubben för att ge oss större möjligheter att utvecklas men även för att ta del av klubbens arbete. För er som redan är medlemmar men ännu inte med i facebookgruppen (Medlemsgrupp för RAHT), gå med och ta del av härliga diskussioner och uppdaterad info. 

Vår gemenskap och vårt samarbete är det viktigaste för att lyckas och det finaste vi har, strax under våra hundar såklart.